ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Xperia Z2 najcieńszym tabletem na świecie?

Sony twierdzi, że nowy model Xperia – oznaczony symbolem Z2 – jest najcieńszym tabletem dostępnym na rynku. Prezentuje go podczas trwającego Mobile World Congress.

Sony w swojej najnowszej strategii rynkowej zamierza położyć duży nacisk na urządzenia mobilne. Pozbyło się Vaio i skierowało wszystkie środki na projekty związane z projektowaniem nowych urządzeń przenośnych. Xperia Z2 to lżejsza i cieńsza wersja tabletu Xperia Z. Poddano go gruntownej modernizacji, tak by mógł konkurować z iPadem Air i Samsungiem. Z2 podobnie jak jego poprzednik ma ekran o przekątnej 10,1 cala. Sercem tabletu jest czterordzeniowy procesor Snapdragon 2.3 GHz wspierany przez 3GB pamięci RAM.
Xperia Z2 ma kontynuować to co wcześniejsza generacja tego tabletu zapoczątkowała. Ma być najcieńszym i najlżejszym tabletem. I chyba faktycznie jest. Jego grubość nie przekracza 6.9 mm, dzięki czemu jest on cieńszy od iPada Air. Jest też o ok. 70 gram lżejszy.
Xperia dedykowana jest przede wszystkim rozrywce. Sony przygotowało zestaw aplikacji i usług telewizyjnych pod kątem pierwszej generacji tabletu. Dla drugiej przygotowano studio filmowe, które już na starcie oferuje sześć hitów filmowych. Jednocześnie realizując politykę łączenia swoich urządzeń w jednej usłudze, Sony przygotowało mechanizmy, dzięki którym posiadacz tabletu będzie mógł korzystać z DualShocka 3 – kontrolera z PlayStation3.To oznacza, że gry dostępne na PS3 będą również „chodziły” na Z2.

XperiaZ2Tab hero DSC07168 620 wm
W nowym modelu zmieniono położenie głośników. Pierwsza generacja tabletu miała je zlokalizowane na bokach, przez co były zasłaniane palcami trzymającymi tablet. Nowa wersja tabletu ma głośniki umieszczone z przodu. W przypadku wyświetlacza Sony wykorzystało swoje doświadczenia z telewizorów Bravia, dzięki czemu generuje jaśniejsze i bardziej spójne kolory. Jest to efekt wykorzystania mieszanki czerwonego i zielonego fosforu oraz niebieskich diod LED.
Dobry tablet musi być również wyposażony w dobry aparat. Do dyspozycji użytkownika oddane zostaną dwa: 8.1 megapikselowy z tyłu i 2.2 megapikselowy z przodu. Będą one jednak zarządzane przez tę samą aplikację, którą znają posiadacze Xperia Z.
Tablet oferowany ma być dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Cena i termin wprowadzenia na rynek nie zostały jeszcze ujawnione.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube