Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Alcatel prezentuje koncepcję Smartbooka

Trwa Mobile World Congress, podczas którego prezentowane są najnowsze nowinki związane z urządzeniami przenośnymi. Krótko mówiąc, królują smartfony, tablety, notebooki i inne tego typu urządzenia. Ciekawy pomysł przedstawiła firma Alcatel.

Firma zaprezentowała rozwiązanie, które pozwala połączyć smartfona z notebookiem, a w zasadzie zamienić smartfona w laptopa. Coś takiego pokazywał już Asus (Padfon) i Motorola (Lapdock). Rzecz w tym, że obaj wymienieni producenci do połączenia wymagali zadokowania smartfona. Alcatel realizuje to bezprzewodowo. Zestawione połączenie pozwoli na przesyłanie sygnału wideo przez WiFi, a klawiaturę i trackpad przez Bluetootha. To co jeszcze wyróżnia rozwiązanie Alcatela, to możliwość korzystania z obu ekranów niezależnie, dzięki temu można zobaczyć np. kto do nas dzwoni.
Ciekawie rozwiązano proces parowania – zamiast korzystać ze standardowego rozwiązania NFC (Near Field Communication – krótko zasięgowy, wysokoczęstotliwościowy, radiowy standard komunikacji pozwalający na bezprzewodową wymianę danych na odległość do 20 centymetrów), laptop proponowany przez Alcatela wykorzystuje technologię Hotknot, która polega na wykorzystaniu małej poduszki pojemnościowej umieszczonej w dolnej części klawiatury. Sygnał z tej poduszki i sygnał z ekranu dotykowego „dogadują się” pozwalają na nawiązanie połączenia. W efekcie, nawet starsze telefony, nie obsługujące NFC mogą być połączone z notebookiem.
Alcatel podczas konferencji zaprezentował prototyp Smartbook –a, który najwyraźniej wzorowano na MacBook-u. Aluminiowy korpus, 11-calowy wyświetlacz IPS 1080 i bateria wytrzymująca „pełny dzień" (pojemność szacowana jest na 5000 do 6000 mAh) - tak producent zachwala swój produkt. Smartbook nie ma ekranu dotykowego, trzeba więc korzystać z akcesoriów pozwalających na obsługę interfejsów. Rezygnacja z ekranu dotykowego podyktowana została chęcią utrzymania niskiej ceny.
Na razie Smartbook jest jeszcze w fazie konstrukcyjnej, na razie zbudowano prototypy, które są testowane i poprawiane. Lepsza ich wersja ma być zaprezentowana podczas targów IFA we wrześńiu.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube