Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Cyberwszepy już niedługo będą faktem

cyberrkaPo raz kolejny wizje snute przez pisarzy fantastów stają się faktem. Tej zimy po raz pierwszy lekarze wszczepią pacjentowi cyberrękę.

Projekt sztucznej ręki opracowany został na szwedzkim Uniwersytecie Technologicznym Chalmers. Cyberrękę kontroluje specjalny interface neutralny reagujący na zachowanie się mięśni, do których został podłączony.

Nie jest to pierwsza proteza, której działanie opiera się na impulsach elektrycznych wytwarzanych przez mięśnie. Historia takich sztucznych rąk sięga prawie pięćdziesiąt lat wstecz. Jednak ta będzie pierwszą, którą przy pomocy osseointegracji – technologii wykorzystywanej przy wszczepianiu implantów – połączy się z ludzkim szkieletem. Wspomniana technologia polega na połączeniu w wyniku utleniania się tlenu zawartego w tkance kostnej. Powstający na powierzchni implantu dwutlenek tytanu umożliwia odkładanie się nowej tkanki kostnej. W rezultacie kość przerasta wszczep, które z biegiem czasu staje się częścią ciała pacjenta. W tym przypadku tytanowy implant zawierający elektrody zostanie połączony z układem kostnym. Dzięki temu sygnał docierający do cyberręki będzie lepszej jakości niż w przypadku elektrod, które do tej pory były przyklejane do skóry. Ostatecznie impulsy elektryczne będą przekładane na odpowiednie komendy dla cyberręki.

Osoba wyposażona w cyberrękę, z czasem będzie mogła normalnie funkcjonować. Protezę wyposażono w silniczki, które mogą poruszać każdym palcem osobno. Mam nadzieję, że operacja się powiedzie i już niedługo takie cyberręce będą na porządku dziennym. Ciekawe tylko, czy tak jak w filmach, będą miały zwielokrotnioną siłę.

Komentarze zostały wyłączone

Podobne artykuły

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube