Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Producenci systemów cały czas zastanawiają się co zrobić, by uprzyjemnić życie posiadaczom komputera (i oczywiście, jak wyciągnąć kasę z ich kieszeni). Prześcigają się w unikalnych pomysłach, które mają zapewnić im przewagę nad konkurencją. Microsoft chce zaproponować cyfrowego asystenta, coś co połączy w sobie najlepsze cechy Androida i iOS.

Na razie wiadomo tylko, że Microsoft pracuje w swoich laboratoriach nad projektem Cortany. Według informacji dostępnych w sieci, wirtualny asystent” zadebiutować ma z nową wersją Windows Phone. Tą oznaczoną numerem 8.1.
Ostateczny kształt aplikacji nie jest jeszcze ustalony, ale już teraz wiadomo, że dużo elementów „zapożycza” od Siri i Google, biorąc z nich to, co wielu internautów uważa za najlepsze. Podobno Cortana zastąpi wyszukiwarkę Bing, i zostanie wyposażona w okrągłą animowaną ikonę, która stanowić ma główny element UI. Będzie ona podświetlana i będzie zmieniać kształt w chwili gdy zadamy pytanie. Oprócz wskazówek wizualnych, które Cortana będzie nam udzielać, będzie też prezentować swój stan „emocjonalny”, dzięki czemu nabierze ona osobowości. Według założeń, ma nas witać po imieniu, ma mieć notatnik, bazę naszych kontaktów, ma też śledzić nasze zachowania dzięki czemu z biegiem czasu będzie mogła dostosowywać się do indywidualnych użytkowników. Microsoft nie zapomina o ochronie prywatności. Cortana ma być wyposażona w bogatą funkcjonalność pozwalającą chronić nasze dane.
Jedną z przytaczanych funkcjonalności jest śledzenie i podpowiadanie aktualnych zdarzeń. Jeśli np. damy dostęp Cortanie do naszej poczty, może ona pilnować odpowiedzi na wysłane maile, przypominać o spotkaniach i automatycznie ustawać przypomnienia. Wirtualny asystent będzie mógł czerpać ze źródeł zewnętrznych, jak np. Foursquare.
Jeśli Microsoft zadziała szybko i Cortana faktycznie będzie dobrze zrobiona i jeśli trafi ona również na konsole i pecety … to ma szansę wysadzić konkurencję z siodła. Jest jednak dużo tych „jeżeli”, które koncern musiałby spełnić. Faktem jest, że byłby to duży krok w kierunku zaawansowanego asystenta, który z czasem przerodzić się może w wirtualnych asystentów znanych nam z filmów sci-fi.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube