Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Falstart Toshiby

toshiba robotWszyscy pamiętają niesławną konferencję prasową Microsoftu, na której prezentowany ówcześnie najnowszy system Windows XP zawiesił się na starcie. Teraz to samo spotkało Toshibę, która prezentowała swojego robota – Tetrapoda.

toshiba robot

Wspomniany konstrukt wspierać ma japończyków przy oczyszczaniu terenu skażonego podczas awarii elektrowni atomowej w Fukushimie. Swoim wyglądem przypomina robota BigDog skonstruowanego przez Boston Dynamics, który może pokonywać schody oraz nierówny teren z 20 kilogramowym ładunkiem. Japoński robot został wyposażony w kamerę, dozymetr oraz wysuwane ramię, przy pomocy którego może uruchomić i wypuścić mniejszego robota wyposażonego we własną kamerę.

Robot sterowany jest zdalnie. Zaprojektowano go w taki sposób, by mógł pracować nawet przez rok wystawiony na promieniowanie 100 milisiwertów. Konstruktorzy już dostali ofertę od TEPCO na wykorzystanie robota do sprawdzenia stanu reaktora uszkodzonego reaktora.

Problem w tym, że Tetrapod wymaga jeszcze dopracowania. Podczas prezentacji prasowej robot zawiesił się zastygając nieruchomo podczas pokonywania schodów. Technicy musieli go ściągać i resetować.

Okazuje się, że Japończycy pomimo swojego uwielbienia dla robotów i miliardowych nakładów cały czas mają problem z budową działających konstrukcji. Cały czas zamiast rodzimych konstrukcji wykorzystują amerykańskie roboty wojskowe, które co prawda nie naśladują emocji i są w opinii azjatów brzydkie, ale mają zdecydowanie większą wytrzymałość.

 

Komentarze zostały wyłączone

Podobne artykuły

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube