foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Atmosferę Jowisza możemy obejrzeć w 3D

Sonda to sonda, którą NASA wysłała w kosmos 5 sierpnia 2011 roku z zadaniem zbadania Jowisza. I to dzięki niej, po kilku latach możemy zobaczyć jak wygląda atmosfera tej planety. I to w trójwymiarze.

Sonda okrąża Jowisz od lipca 2016 roku. Od tego czasu przekazuje na Ziemie informacje o tym, co dzieje się nad powierzchnią planety. Na podstawie tych informacji naukowcy stworzyli pierwszy trójwymiarowy widok poszczególnych warstw atmosferycznych Jowisza, ilustrujący sposób działania chmur burzowych oraz samych burz w sposób bardziej szczegółowy niż wcześniej. Dzięki temu wyraźnie widać, jak zachowują się cyklony i antycyklony. Są znacznie wyższe niż do tej pory oczekiwano, z Wielką Czerwoną Plamą (antycyklon) sięgającą wysokości 320 km. W zależności od rotacji góra cyklonów jest ciepła lub zimna.
Gromadzone przez Juno dane pomagał uzupełnić radiometr mikrofalowy, który pozwalał zajrzeć pod powierzchnie chmur. W przypadku Wielkiej Czerwonej Plamy zespół naukowy uzupełnił dane sygnaturami grawitacyjnymi z dwóch bliskich przejść, które wykonała sonda. Informacje z radiometru pokazały również komórki cyrkulacyjne podobne do Ziemi na półkuli północnej i południowej, nie wspominając o zmianach w świetle mikrofalowym, które obserwujemy u nas w oceanach.
Wciąż jednak pozostają tajemnice, które czekają na odkrycie. Jedną z nich jest masa atmosfery Wielkiej Czerwonej Plamy. Przygotowana wizualizacja 3D zachowania się atmosfery Jowisza daje naukowcom podstawę do symulacji zachowania się atmosfer innych planet podobnych do tej planety. Dzięki temu zbadanie kolejnych zagadek planety może być łatwiejsze.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube