foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

OmniFiber

Produkcja tekstyliów, obok garncarstwa, może być jedną z najstarszych technologii znanych ludziom. I niestety, trudno jest ją połączyć z nowymi technologiami, które towarzyszą nam dziś, w epoce mobilności i miliardów informacji. Nie powstrzymuje to jednak naukowców z Massachusetts Institute of Technology, przed stworzeniem czegoś, co będzie godne XXI wieku.

Mądre głowy z uniwersytetu stworzyły inteligentne włókno, które wyczuwa i reaguje na ruch użytkownika. Miękka tkanina, nazwana OmniFiber, ma wydrążony kanał środkowy, który umożliwia przepływ przez jego środek płynnego medium. Za pomocą sprężonego powietrza włókna mogą na żądanie zginać się, rozciągać, zwijać i pulsować. W efekcie powstało coś co umożliwia wygenerowanie dotykowej informacji zwrotnej w czasie rzeczywistym. To powoduje, że materiał działa jak sztuczny mięsień.
Sztuczne włókna mięśniowe nie są nowym pomysłem; inne zespoły badawcze z MIT podeszły już do tej technologii na swój własny sposób. Jednak to, co wyróżnia OmniFiber, to fakt, że nie potrzebuje ciepła, by zmienić swój kształt. Czyni to ten materiał bardziej praktycznym, ponieważ przegrzanie skóry nie wpłynie na jego działanie. Stworzona przez naukowców tkanina ma też inne zalety - można ją wykonać ze stosunkowo niedrogich materiałów, a włókna nie wymagają delikatnego procesu tkania.
Zespół przewiduje, że ich materiał znajdzie zastosowanie w produkcji w odzieży, która może pomóc w sportowcom i śpiewakom ćwiczyć kontrole oddechu.
Tradycyjnie, może minąć trochę czasu, zanim zobaczymy, jak OmniFiber wkracza do realnego świata. Ozgun Kilic Afsar, jeden z badaczy, którzy pracowali nad tkaniną ujawnił, że chce opracować proces, który pozwoli wyprodukować jeszcze dłuższe włókna.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube