foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Moskiewskie metro uruchamia system płatności z rozpoznawaniem twarzy

Metro w Moskwie należy do najbardziej rozbudowanych podziemnych kolei przewożących ludzi. I to ono, na swoich ponad 240 stacjach uruchomiło system płatności za pomocą rozpoznawania twarzy.

Pasażerowie spoglądając w kamerę uruchamiają system płatności Face Pay, dzięki któremu po połączeniu zdjęcia, karty bankowej i karty z metra będą mogli płacić za przejazd. W oficjalnym komunikacie moskiewskim Departament Transportu poinformował, że wszystkie informacje zawarte w systemie Face Pay będą szyfrowane. Kamery ustawione w wyznaczonych miejscach będą odczytywać tylko klucz biometryczny pasażera. Według władze informacje gromadzone w systemie będą przechowywane w centrach danych, do których dostęp mają tylko pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Moskiewski Departament Informatyki zapewnił również użytkowników, że zdjęcia przesłane do systemu nie zostaną przekazane policji.
Mimo to zwolennicy prywatności są zaniepokojeni rosnącym wykorzystaniem w Moskwie algorytmów rozpoznawania twarzy. W 2017 roku urzędnicy dodali technologię rozpoznawania twarzy do 170 000 kamer bezpieczeństwa w ramach systemu identyfikacji przestępców na ulicy. Aktywiści wnieśli kilka lat później sprawę przeciwko moskiewskiemu Departamentowi Technologii, mając nadzieję na przekonanie sądów do zakazu korzystania z tej technologii. Jednak sąd w Moskwie stanął po stronie miasta, uznając, że korzystanie z rozpoznawania twarzy nie narusza prywatności obywateli. Jednak, jak na początku tego Reuters poinformował, że kamery te były również używane do identyfikacji protestujących, którzy uczestniczyli w wiecach.
Tymczasem Parlament Europejski na początku tego miesiąca wezwał prawodawców z UE do zakazu automatycznego rozpoznawania twarzy w przestrzeni publicznej. Przytaczał dowody na to, że sztuczna inteligencja zajmująca się rozpoznawaniem twarzy może nadal błędnie identyfikować PoC, członków społeczności LGBTI+, seniorów i kobiety.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube