foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Armia amerykańska opóźnia inwestycję w HoloLens

Jakiś czas temu amerykańscy generałowie postanowili zainwestować w wirtualną rzeczywistość i wyposażyć swoich żołnierzy w HoloLens Microsoftu. Teraz poinformowano, że transakcja o wartości 22 miliardów dolarów została opóźniona.

Podobno opóźnienie wynika z konieczności lepszego sprawdzenia możliwości operacyjnych urządzenia. Wymusiło to wydłużenia testów do maja 2022 roku. Tymczasem inspektor generalny Departamentu Obrony w październiku rozpoczął audyt, który ma ustalić, czy system Microsoftu spełni postawione przed nim wymagania.
Nie oznaczało to, że HoloLens przygotowywany dla wojska ma kłopoty w udowodnieniu swojej przydatności. System IVAS, w którym wykorzystywane są gogle Microsoftu ma wspierać żołnierzy zarówno na polu bitwy, jak i w trakcie szkolenia. Żołnierze piechoty mogą zobaczyć pozycje oddziałów i inne ważne dane w terenie, a przy okazji korzystać z noktowizora. W wielkim skrócie – każdy członek oddziału będzie mieć świadomość sytuacyjną, która wcześniej była zarezerwowana dla gier wideo. Z kolei podczas szkolenia zestawy słuchawkowe mogą dostarczać dane, które pomogą instruktorom udoskonalić określone techniki.
Opóźnienie nie złagodzi fali krytyki, z jaką spotkała się umowa na HoloLens. Pracownicy Microsoftu od dawna sprzeciwiali się bezpośredniemu wspieraniu przez firmę działań wojskowych i „grywizacji” w jaką zostały one zamienione. Microsoft raczej jednak nie zmieni swojego podejścia. Firma postrzega IVAS jako sposób na wsparcie i ochronę żołnierzy, a nie jako broń ofensywną – a utrata kontraktu wyraźnie zaszkodziłaby zarówno wynikom Microsoftu, jak i rozwojowi HoloLens.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube