foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Uzbrojony robopies firmy Ghost Robotics

Boston Dynamics, to najbardziej chyba znana firma produkująca roboty. Najbardziej znanymi ich projektami są czworonożne konstrukcje przypominające psy. I to te roboty trafiają już do pierwszych odbiorców. Niestety, nie każda firma bierze przykład z tego producenta i nie uzbraja swoich mechanicznych konstrukcji. Ghost Robotics na swoim mechanicznym „czworonożnym przyjacielu” zamontowała całkiem sporą „armatę”.

Ghost Robotics stworzył swoje psy-roboty dla wojska a wersję wyposażoną w broń zaprezentowała na konferencji Stowarzyszenia Armii Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie w ubiegłym tygodniu. Robot ma na sobie zamontowany moduł „bezzałogowego karabinu specjalnego przeznaczenia” (lub SPUR) zaprojektowany przez Sword International. Broń wyposażona jest w kamerę termowizyjną do pracy w nocy, a jej efektywny zasięg to 1,2 km.
„Dzięki bardzo wydajnym czujnikom, SPUR może działać w wielu warunkach, zarówno w dzień, jak iw nocy” – tak na swojej stronie zachwala tę broń Sword. „Sword Defense Systems SPUR to przyszłość bezzałogowych systemów uzbrojenia, a ta przyszłość stała się teraźniejszością”.
Nie wiadomo jeszcze jak bardzo autonomiczny będzie robot zaprezentowany przez Ghost Robotics. Czy operator będzie musiał prowadzić go ręcznie, samodzielnie wycelować i wystrzelić, czy robot sam sobie z wszystkim poradzi jeszcze nie wiadomo. Tak czy inaczej, jest to niepokojąca perspektywa, gdy pomyśli się, że taki robopinie wyposażony w broń może być przejęty przez wrogiego hakera.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube