foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Rozszerzona rzeczywistość pomoże znaleźć zgubione przedmioty

Nie ma chyba na świecie osoby, która coś kiedyś zgubiła. Od dawna, na różne sposoby próbujemy sobie z tym radzić wymyślając różne sposoby na odnalezienie zguby. Firma Tile proponuje zastosowanie specjalnych trackerów wykorzystujących Bluetooth, a w ich najnowszej wersji również rozszerzoną rzeczywistość.

Niedawno firma wprowadziła na rynek zupełnie nową wersje trackerów nazwanych Tile Pro. Jest to, jak zapewnia producent, najpotężniejszy tracker, jaki jest dostępny. Ma zasięg 120 metrów, a przy tym jest lekki i smukły. Bardzo dobrze nadaje się jako dodatek do kluczy zwłaszcza, że Pro ma wymienną baterię. Wg. konstruktorów powinna ona wystarczyć na rok. Ten tracker wyposażono też w buczek, który pozwoli odszukać zgubiony przedmiot „na słuch”. Obudowa zapewnia szczelność zgodną z IP67 co oznacza, że wytrzyma on 30 minut zanurzenia w wodzie o głębokości jednego metra.
Jednak tym, co mnie zainteresowało jest rozszerzona rzeczywistość, którą można wykorzystać do odszukania zgubionego przedmiotu. Uruchamiając aplikację w smartfonie do wyszukania trackera, na obraz z kamery zostają nałożone strzałki, które poprowadzą właściciela do zguby. Ułatwia to właścicielowi zguby zorientowanie się w otoczeniu.

dims


Przy okazji firma poinformowała, że trwają prace nad funkcją bezpieczeństwa, która ma na celu zapobieganie niewłaściwemu użyciu urządzenia śledzącego, które nie powinno śledzić lokalizacji danej osoby. Funkcja Scan and Secure pozwoli każdemu użytkownikowi aplikacji Tile, niezależnie od tego, czy ma aktywne konto, wykryć pobliskie urządzenia Tile i dowiedzieć się, czy w pobliżu znajduje się jakieś nieznane urządzenie śledzące. Tile planuje wprowadzić tę funkcję na Androida i iOS na początku 2022 r.
Tile twierdzi, że jej tracker to pierwsze takie urządzenie, które działa zarówno na iOS, jak i na Androidzie. Ani AirTags firmy Apple, ani inteligentne tagi Samsunga nie mają pełnej obsługi wieloplatformowej.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube