foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Kolejni właściciele kryptowalut okradzeni

Pomimo wielu informacji o ryzykach z jakimi wiążą się inwestycje w kryptowaluty ciągle nie brakuje amatorów cyfrowych pieniędzy. I niestety, ciągle jest wielu takich, którzy tracą swoje cyfrowe oszczędności. Według Bleeping Computer hakerzy wykorzystując lukę w uwierzytelnianiu wieloskładnikowym zdołali dostać się do kont i ukraść kryptowalutę około 6000 klientów Coinbase.

Giełda kryptowalut poinformowała dziennikarzy, że jej zespół ds. bezpieczeństwa zaobserwował zakrojoną na szeroką skalę kampanię phishingową wymierzoną w użytkowników między kwietniem a początkiem maja 2021 r. Niektórzy użytkownicy mogli paść ofiarą złośliwych wiadomości e-mail, dając hakerom dostęp do ich nazw użytkowników i haseł. Co gorsza, nawet ci, którzy mieli włączone uwierzytelnianie wieloskładnikowe, zostali narażeni na szwank z powodu usterki w systemie giełdy.
W powiadomieniu wysłanym do klientów narażonych na utratę pieniędzy Coinbase wskazał, że hakerzy wykorzystali lukę w procesie odzyskiwania konta SMS. Dzięki temu otrzymali dwuskładnikowy token, który powinien być wysłany SMS-em na numer telefonu właściciela konta.
Coinbase zaleca używanie dwuskładnikowego klucza bezpieczeństwa na swojej stronie internetowej, a następnie aplikacji uwierzytelniającej. Uwierzytelnianie SMS wskazuje jako ostateczność, zalecając użytkownikom zablokowanie kont mobilnych w celu ochrony przed oszustwami związanymi ze zamianą karty SIM lub oszustwami związanymi z portami telefonicznymi. W sierpniu Coinbase powiadomił również 125 000 użytkowników, że ich ustawienia dwuskładnikowe uległy zmianie, ale szybko giełda sprostowała tę informację pisząc, że powiadomienie zostało wysłane przez pomyłkę i nie było wynikiem włamania.
W piśmie skierowanym do swoich klientów Coinbase napisał, że poprawił swoje protokoły odzyskiwania konta SMS, gdy tylko dowiedział się o problemie. Zapewnia również zwrot kosztów wszystkim, którzy stracili kryptowalutę w wyniku ataku. Osoby dotknięte działalnością hakerów powinny jednak upewnić się, że wszystkie inne ich konta są bezpieczne. Hakerzy mogli przejąć również ich nazwiska, adresy i inne poufne informacje.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube