foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Logo Windowsa

Windows bardzo często wykorzystywany jest przez cyberprzestępców do infekowania komputerów osób fizycznych, jak i firm. Microsoft bardzo szybko wypuszcza łątki, ciągle jednak hakerzy znajdują nowe, niechronione wejścia do systemu. Jedną z takich furtek znaleziono w pakiecie Office i to przed nią ostrzega sam Microsoft.

Luka znana jako CVE-2021-40444 dotyczy systemów Windows Server od wersji 2008 oraz Windows 7 do 10. Atakujący wysyłają potencjalnym ofiarom plik pakietu Office i nakłaniają je do jego otwarcia. Plik ten automatycznie otwiera Internet Explorer, aby załadować stronę internetową hakera, na której znajduje się kontrolka ActiveX, która automatycznie pobiera złośliwe oprogramowanie na komputer ofiary.
Kilku specjalistów od bezpieczeństwa poinformowało Microsoft o atakach już w pierwszym dniu ich wystąpienia. Jeden z nich, Haifei Li z EXPMON, powiedział BleepingComputer, że metoda jest w 100 procentach niezawodna — do zainfekowania systemu wystarczy, aby ofiara otworzyła szkodliwy plik. W przypadku Li, atak, na który się natknął, wykorzystywał dokument .DOCX. Firma Microsoft nie wydała jeszcze poprawki zabezpieczeń dla tej luki, ale opublikowała metody łagodzenia, aby zapobiec infekcji.
Gigant technologiczny twierdzi, że wbudowane zabezpieczenia w Microsoft Defender Antivirus i Microsoft Defender for Endpoint mogą zarówno wykryć lukę, jak i zapobiec infekcji. Użytkownicy powinni więc je aktualizować i uruchamiać. Ponadto producent systemu zaleca wyłączenie wszystkich formantów ActiveX w programie Internet Explorer, by uczynić je nieaktywnymi dla wszystkich witryn internetowych.
Ostrzeżenie Microsoftu zawiera informacje, jak zabezpieczyć się przed potencjalnym atakiem.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube