foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

NASA rozpoczyna testy elektrycznej taksówki

NASA właśnie zrobiła ważny krok w kierunku urzeczywistnienia projektu latających taksówek. Agencja rozpoczęła lotnicze testy swojego elektrycznego pojazdu VTOL Joby Aviation. Zaprojektowana przez NASA powietrzna taksówka ma pomóc modelować i symulować przyszłą przestrzeń powietrzną z tymi taksówkami w służbie.

Pierwsze testy pojazdu rozpoczęły się 30 sierpnia i mają potrwać do 10 września. Obejmują one m.in. kontrolę hałasu wytwarzanego przez napęd. Jest on mierzony przy pomocy 50 mikrofonów i przypisywany do „profilu akustycznego” powietrznej taksówki podczas jej lotu.
Jest to pierwszy test eVTOL w ramach kampanii Advanced Air Mobility, której celem jest wykrycie luk w przepisach Amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa. Ma on też pokazać, że agencja jest gotowa do komercyjnego wykorzystania latających taksówek wraz z dronami dostawczymi i innymi niekonwencjonalnymi samolotami. Dane z programu lotów pomogą w przygotowaniu pełnego zestawu testów, które planowane są w 2022 r. mają one objąć zarówno współpracę z innymi taksówkami, jak i bardziej skomplikowane sytuacje lotnicze.
Prowadzone przez NASA testy mają przygotować odpowiednie służby na zwiększony ruch lotniczy na niskich wysokościach kiedy latające taksówki wejdą już do powszechnego użytku. Wczesne testy to również sprawdzenie możliwości pojazdu Joby. Testy, kluczowe dla tej latającej taksówki, rozpoczęto niedługo po zakupie firmy przez Ubera i zainwestowaniu 394 milionów dolarów od Toyoty.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube