foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google tworzy własne procesory ARM?

O tym, że branża elektroniczna przeżywa kryzys nie trzeba nikomu mówić. Opóźnienia w odstawach, i brak urządzeń w szybkiej sprzedaży wynika z braku chipów. Wszyscy to właśnie wskazują jako powód tych problemów. Jest to efekt zarówno pandemii, jak i spalenia się japońskiej fabryki Renesans. Niektórzy, jak np. Tesla, dzięki własnej produkcji mikroprocesorów wyszli z tego obronna ręką. A inni, jak Google, zaczynają wdrażać projekty, które mają ich uodpornić na takie sytuacje w przyszłości.

Google, nauczone doświadczeniem planuje uruchomić produkcję własnych procesorów Google. Oznacza to, że w przyszłości Chromebooki będą zasilane autorskimi układami. Biorąc pod uwagę, że gigant technologiczny ogłosił niedawno swój własny układ mobilny o nazwie Tensor, który ma zadebiutować na platformach Pixel 6 i Pixel 6 Pro, firma nie startuje od zera. Do zaprojektowania chipów Google zatrudnił inżynierów układów scalonych z całego świata, w tym talenty od swoich dostawców, takich jak Intel i Qualcomm.
Wg. Nikkei gigant technologiczny zainspirował się sukcesem swojego rywala, który opracował własne chipów dla iPhone'a, iPada, a ostatnio do komputerów Mac. Pierwsze komputery Mac i iPad Pro wyposażone w procesor Apple M1 zostały wprowadzone na rynek w 2020 roku, a pierwsze komputery iMac z chipem stały się dostępne na początku tego roku. Projektowany przez Google chip Chromebooka jest podobno oparty na projektach ARM Softbanku, podobnie jak większość procesorów mobilnych. Projektując procesor dla siebie firma będzie mogła dostosować go do swoich potrzeb i dodać własne funkcje. Innymi słowy, zmniejszy to zależność Google od dostawców zewnętrznych, co pozwoli mu kontrolować produkcję według własnego uznania.
Google planuje uruchomić produkcję swoich procesorów dla Chromebooków w 2023 roku.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube