foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dzięki NVIDIA głosy AI są bardziej wyraziste i realistyczne

Głosy inteligentnych asystentów Amazona, Google i innych tego typu firm znacznie wyprzedzają to z czym mamy do czynienia w przypadku urządzeń GPS itp. Głosy asystentów są przyjemne dla ucha, ale wciąż brakuje im rytmów, intonacji i innych cech, które sprawiają, że mowa brzmi „po ludzku”. NVIDIA zaprezentowała nowe badania i narzędzia, które mogą uchwycić te naturalne cechy mowy, umożliwiając trenowanie systemu AI za pomocą własnego głosu.

Aby ulepszyć syntezę głosu AI, zespół badawczy NVIDII zajmujący się przetwarzaniem tekstu na mowę opracował model o nazwie RAD-TTS. Przygotowany system pozwala osobie trenować model zamiany tekstu na mowę własnym głosem, ćwicząc tempo, tonację i barwę.
Inną funkcją RAD-TTS jest konwersja głosu, która pozwala użytkownikowi wypowiadać słowa jednego mówcy za pomocą głosu innej osoby. Interfejs zapewnia doskonałą kontrolę na poziomie klatek nad wysokością, czasem trwania i energią zsyntetyzowanego głosu.
Korzystając z tej technologii, badacze firmy NVIDIA stworzyli bardziej konwersacyjnie brzmiącą narrację głosową dla własnej serii wideo I Am AI, wykorzystując głosy syntetyczne, a nie ludzkie. Celem projektu było dopasowanie narracji do tonu i stylu filmów, co w filmach gdzie narratorem była sztuczna inteligencja nie wypadało dobrze. Co prawda dalej czuć lekką sztuczność, ale brzmi to znacznie lepiej niż inni narratorzy AI.
NVIDIA rozprowadza niektóre ze swoich badań — oczywiście zoptymalizowanych pod kątem wydajnego działania na procesorach graficznych NVIDIA — każdemu, kto chce wypróbować je za pośrednictwem oprogramowania open source i zestawu narzędzi NVIDIA NeMo Python do konwersacyjnej sztucznej inteligencji.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube