foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pomysł Facebooka na rozszerzoną rzeczywistość

Rzeczywistość rozszerzona to technologia, która walczy o prymat z wirtualną rzeczywistością. I ma duże szanse, by ten wyścig wygrać. Wszystko przez to, że ma olbrzymi potencjał do tego, by zmienić sposób w jaki korzystamy dziś z urządzeń mobilnych. Jednak pomimo różnych koncepcji nikomu jeszcze nie udało się wprowadzić na rynek urządzenia, które zawojowałoby świat. Ostatnio Facebook przedstawił swoją koncepcję takiego akcesorium, którą przedstawiam Wam poniżej.

Wizja nowego urządzenia została przedstawiona we wniosku patentowym, który Facebook złożył w Amerykańskim Urzędzie Patentowym. Załączony tam szkic pokazuje czapkę z umieszczonym przy jej daszku ekranem. Czy będzie to czapka czy kapelusz to osobna historia. Faktem jest, że nikt jeszcze czegoś takiego nie proponował. Do tej pory pojawiały się konstrukcje oparte na okularach – Google Glass czy Microsoft HoloLens – ale nie zyskały one wielkiej popularności. Czy pomysł firmy Marka Zuckerberga się sprawdzi, dowiemy się za jakiś czas.
Wiadomo, że urządzenie które chce FB chce opatentować ma być wyposażone w system śledzenia oczy i analizy wyrazu twarzy. Ma być połączone ze specjalnie zaprojektowanymi rękawicami i bransoletkami, które będą rejestrować położenie rąk oraz gesty wykonywane dłońmi i palcami.
Jak to wszystko ma działać, jeszcze nie wiadomo. Nie wiadomo też, czy pomysł wyjdzie dalej poza wniosek patentowy. Elementem kluczowym jest wyświetlacz, który będzie głównym interfejsem łączącym technologię z człowiekiem. Na razie, by zabezpieczyć swoje prawa do pomysłu, Facebook umieścił we wniosku możliwość wykorzystania ekranów wykorzystujących technologię LCD, LED lub laserową. Co zostanie wykorzystane docelowo dowiemy się w przyszłości, o ile pomysł zostanie zrealizowany.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube