ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dziś zadebiutował Windows 8

Windows-8-logoDziś o 17:15 naszego czasu w Nowym Jorku rozpoczęła się konferencja prasowa, na której Microsoft oficjalnie wprowadził Windowsa 8 na salony. Dokładniej rzecz biorąc zaczęło się to z lekkim ośłizgiem, ale kto by patrzył na szczegóły.

Kamera, kóra od czasu do czasu pokazywała salę, w której odbywała się konferencja pokazała rzeszę dziennikarzy, którzy słuchali, fotografowali i notowali (pewnie od razu online) to co działo się na scenie. A co się tam działo? przede wszystkim mówiono o nowym Windowsie. Jaki to on piękny, sprawny itp. Przedstawiciele Microsoftu chwalili się, że developerzy piszący apliakcje pod ten system przyjęli go bardzo pozytywnie. Zaprezentowano również całkiem sporo urządzęń, które już pracują pod kontrolą tego systemu. Asus, Acer, Dell ... same znane marki. Działanie Ósemki pokazano na laptopach i tabletach, ale .. wszystkie urządzenia miały ekrany dotykowe. No właśnie. widać, że system jest dedykowany do obsługi takich właśnie urządzeń. Czy na pecetach również się sprawdzi?

windows8

 

Microsoft szacuje, że w przyszłym roku na świecie zostanie sprzedanych ponad 400 milionów komputerów. Mają więc całkiem spory rynek zbytu. Nowy Windows pozwoli na szybkie połączenie z systemami społecznościowymi, portalami rozrywkowymi, łączyć ma to co potrzebuje zarówno biznes, jak i zwykły śmiertelnik w zaciszu swojego domu. W sumie to było sporo  sporo gadki marketingowej, która pod niebiosa wychwalała system. W trakcie prezentacji pokazano również Surface RT, tablet autorstwa Microsoftu. Wyglądał całkiem ciekawie. Ma dołączaną klawiaturę, która może być szybko podłączona  - podobnie jak w przypadku Transformera Asusa.

A jeśli chodzi o Windows 8, to muszę przyznać, że po 2 tygodniach używania wygląda on całkiem ciekawie. Szybko się uruchamia, ma inny interfejs i trzeba się do niego przyzwyczaić. Nie do końca sprawnie on działa, albo ja mam niezgrabne ręce. W każdym razie przy pomocy myszki ciężko zapanować nad paskami, które ukrywają się po lewej i prawej stronie. Być może w wersi ostatecznej wszystko będzie lepiej działało. Na razie mam wersję developerską. Ale poza tym ... naprawe fajny. Problemem jest to, że niektóre programy nie są z nim kompatybilne.  I np nie ma sterowników do mojej drukarki. 

 

Mam nadzieję, że będzie to godny następca XP, który wg mnie jest jednym z najlepszych systemów Microsoftu.

 

Komentarze zostały wyłączone

Podobne artykuły