foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666


Trust Primo Ultra-thin Powerbank

Power bank wielkości smartfona o pojemności pozwalającej naładować telefon kilka razy.

Więcej

Genesis Helium 100BT RGB

Kiedyś wystarczyło, by głośniki grały głośno, potem by dobrze brzmiały, a dziś mają jeszcze dobrze się prezentować.

Więcej

Acer ConceptD 3 Ezel

ConceptD 3 przyzwyczaił mnie już do białej obudowy i sporej wagi. Ale ten model ma coś, co szybko rzuca się w oczy

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Tetra!

Wielu użytkowników komputerów chce widzieć na swoim biurku akcesoria komponujące się ze sobą wyglądem i kolorem.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Naukowcy z Harvardu stworzyli nowe narzędzie do edycji genów

Naukowcy z Harvard's Wyss Institute for Biologically Inspired Engineering stworzyli nowe narzędzie do edycji genów, które może umożliwić naukowcom jednoczesne przeprowadzanie milionów eksperymentów genetycznych. Swoje rozwiązanie nazwali techniką Rekombinowania Biblioteki Retron (RLR). Wykorzystują w nim segmenty bakteryjnego DNA zwane retronami, które mogą wytwarzać fragmenty jednoniciowego DNA.

Do tej pory najbardziej znaną techniką edycji genów było CRISPR-Cas9. To rozwiązanie znane jest od kilku lat i było najczęściej stosowanym sposobem rekonfiguracji sekwencji DNA. Z powodzeniem było stosowane również w projektach służących opracowaniu nowych lekarstw na różne choroby. Ta metoda ma jednak pewne poważne ograniczenia. Dostarczanie materiałów CRISPR-Cas9 w dużych ilościach może być trudne, co jest problemem dla badań i eksperymentów. Ponadto sposób działania tej techniki może być szkodliwy dla komórek, ponieważ enzym Cas9 — molekularne "nożyczki" odpowiedzialne za cięcie nici DNA - często tnie również miejsca niebędące obiektami docelowymi.
CRISPR-Cas9 fizycznie tnie DNA, aby włączyć sekwencję spreparowanych genów do swojego genomu podczas procesu naprawy. Tymczasem retrony mogą wprowadzić zmutowaną nić DNA do replikującej się komórki, aby nić mogła zostać włączona do DNA komórek pierwotnych. Co więcej, sekwencje retronów mogą służyć jako "kody kreskowe" lub "znaczniki nazw", co pozwala naukowcom śledzić osobniki w puli bakterii. Oznacza to, że mogą być używane do edycji genomu bez uszkadzania rodzimego DNA i mogą być używane do przeprowadzania wielu eksperymentów w jednej dużej paczce.
Naukowcy z Instytutu Wyss przetestowali RLR na bakteriach E. coli i odkryli, że 90 procent populacji włączyło sekwencję retronów po dokonaniu kilku poprawek. Mogli również udowodnić, jak przydatne mogą one być w masowych eksperymentach genetycznych. Podczas testów udało im się znaleźć sposoby ustawienia odporności na antybiotyki w bakteriach E. coli, sekwencjonując kody kreskowe retronów zamiast sekwencjonowania poszczególnych mutacji , dzięki czemu proces ten jest o wiele szybszy.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube