foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666


Trust Primo Ultra-thin Powerbank

Power bank wielkości smartfona o pojemności pozwalającej naładować telefon kilka razy.

Więcej

Genesis Helium 100BT RGB

Kiedyś wystarczyło, by głośniki grały głośno, potem by dobrze brzmiały, a dziś mają jeszcze dobrze się prezentować.

Więcej

Acer ConceptD 3 Ezel

ConceptD 3 przyzwyczaił mnie już do białej obudowy i sporej wagi. Ale ten model ma coś, co szybko rzuca się w oczy

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Tetra!

Wielu użytkowników komputerów chce widzieć na swoim biurku akcesoria komponujące się ze sobą wyglądem i kolorem.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

NASA wstrzymuje kontrakt dla SpaceX na lądownik księżycowy

Niedawno informowałem, że NASA przyznało firmie Elona Muska kontrakt na 2.9 miliarda dolarów, w ramach którego SpaceX miała przygotować lądownik, który dostarczy astronautów na Księżyc. Teraz pojawiła się informacja, że podpisanie umowy zostało wstrzymane.

Wstrzymanie kontraktu jest efektem protestu jaki złożyły pozostałe firmy uczestniczące w przetargu – Dynetics oraz Blue Origin. Do czasu rozstrzygnięcia, czy zażalenia obu firm są uzasadnione, SpaceX musi wstrzymać swoje prace związane z projektowaniem lądownika.
Co ciekawe, obie protestujące firmy dogadały się i wspólnie złożyły protest kwestionujący wybór dokonany przez specjalistów NASA. Niestety, co jest powodem protestu, z uwagi na toczące się postępowanie wyjaśniające agencja nie wyjaśniła. Na łamach SpaceNews pojawiło się oświadczenie Dynetics, które sprzeciwia się decyzji NASA o wyborze jednego zwycięzcy „opcji A” dla kontraktu nazywając to "najbardziej antykonkurencyjną i dostępną opcją wysokiego ryzyka". Czym sobie SpaceX zawiniło? Być może konkurencja ma za złe Amerykańskiej Narodowej Agencji Kosmicznej bardziej pobłażliwą ocenę projektu firmy, która już współpracuje z NASA przewożąc astronautów na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. A może jest jednak jakiś konkretny powód, który poznamy w ciągu najbliższych kilku dni, tygodni a może miesięcy. Specjaliści przewidują, że rozwiązanie kwestii spornych może potrwać do 4 sierpnia, co oznacza co najmniej trzymiesięczne opóźnienie w harmonogramie kontraktu.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube