foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666


Trust Primo Ultra-thin Powerbank

Power bank wielkości smartfona o pojemności pozwalającej naładować telefon kilka razy.

Więcej

Genesis Helium 100BT RGB

Kiedyś wystarczyło, by głośniki grały głośno, potem by dobrze brzmiały, a dziś mają jeszcze dobrze się prezentować.

Więcej

Acer ConceptD 3 Ezel

ConceptD 3 przyzwyczaił mnie już do białej obudowy i sporej wagi. Ale ten model ma coś, co szybko rzuca się w oczy

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Tetra!

Wielu użytkowników komputerów chce widzieć na swoim biurku akcesoria komponujące się ze sobą wyglądem i kolorem.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

SpaceX dostarczy astronautów na Księżyc

SpaceX po raz kolejny pokazuje, że jest liderem w branży transportu kosmicznego. Po pierwszych, zakończonych sukcesem lotach kapsuły Dragon, firma wygrała konkurs NASA na zaprojektowanie i zbudowanie rakiety, która zabierze ludzi na Księżyc.

Firma oficjalnie poinformowała, o wygraniu kontraktu. Ludzie polecą na Księżyc po raz pierwszy od 1972 roku, kiedy to zakończono program Apollo. Firma zbuduje lądownik, który już ochrzczono nazwą Artemis. W wyścigu o kontrakt SpaceX pokonała Blue Origin (która połączyła siły z kluczowymi graczami branży lotniczej, takimi jak Lockheed Martin) oraz producenta systemów obronnych, firmę Dynetics. Swój projekt pojazdu firma Elona Muska wyceniła na 2,9 miliarda dolarów.
Wyniki konkursu zaskoczyły wielu specjalistów. NASA ma tendencję do wybierania wielu wykonawców dla swoich kluczowych programów w celu promowania konkurencji i zapewnienia, że istnieje kilka opcji w przypadku, gdy dostawca ma np. opóźnienia. Spodziewano się, że agencja wybierze dwie firmy. W ubiegłym roku wybrano wszystkie trzy firmy na pierwszym etapie konkursu.
Co ciekawe, pomimo problemów SpaceX ze statkiem kosmicznym wielokrotnego użytku – wszystkie prototypy uległy awarii w trakcie testów – NASA wydaje się być przekonana, że prowadzona przez Muska firma poradzi sobie z tymi problemami.
Przypomnę, że program Artemis, w ramach którego ludzie mają ponownie postawić stopę na Księżycu, został uruchomiony w czasie prezydentury Trumpa. Według pierwotnego harmonogramu pierwszy lot miał się odbyć w 2024 roku. Obecnie m.in. ze względów finansowych harmonogram jest analizowany i uaktualniany. Wiadomo też, że w misji mają wziąć udział co najmniej jedna kobieta i jedna osoba „kolorowa”. Pierwsza, wstępna lista potencjalnych uczestników misji została już przygotowana. Wiadomo też, że przed pierwszym lotem załogowym NASA w ramach testu przeprowadzi misję bezzałogową.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube