foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666


Lenovo X1 Presenter Mouse

Niewiele grubsza od etui na karty kredytowe (mało kto już chyba nosi zwykłe portfele) zmieści się do każdej kieszeni.

Więcej

Philips 439P9H

Bardzo często osoby pracujące dziś w biurach korzystają nie z jednego, a dwóch a czasami nawet trzech monitorów.

Więcej

Acer Swift 5

Nie każdy użytkownik komputera jest graczem lub grafikiem wymagającym dużych mocy obliczeniowych

Więcej

Liocat HP785C

Słuchawki, mysz i klawiatura to podstawowe akcesoria, z których korzystają gracze.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Fale radiowe pomogą robotom lokalizować niewidoczne przedmioty

Naukowcy z MIT znów zbudowali coś, co zadziwia świat. Urządzenie nazwane RF Grasp pozwala robotom znaleźć przedmiot, którego nie widzi jego system optyczny. Przełomowe rozwiązanie, które uczyni roboty jeszcze bardziej funkcjonalne, chociaż do poprawnego działania całego systemu niezbędny jest jeden warunek.

Aby system dział, przedmiot, który ma być przez robota zlokalizowany musi być wyposażony w znacznik radiowy. To on, poprzez kamerę robota i czytnik RF, wskaże położenie obiektu. Od razu też naukowcy wskazali konkretne zastosowanie swojego pomysłu. Może np. pomóc takim firmom jak Amazon w dalszej automatyzacji i robotyzacji magazynów.
Według naukowców najtrudniejszym aspektem rozwoju RF Grasp było zintegrowanie zarówno wzroku, jak i wizji RF w procesie wnioskowania. Swoje rozwiązanie porównali do tego, jak możemy reagować na dźwięk w oddali, obracając głowę, by wskazać jego źródło. RF Grasp początkowo użyje czytnika RF, aby znaleźć oznaczone obiekty, ale im bliżej niego będzie, tym bardziej jego decyzja będzie zależna od informacji, które zbiera za pośrednictwem kamery. W porównaniu z robotem wyposażonym tylko w system wizyjny RF Grasp może zlokalizować i podnieść obiekt wykonując o połowę mniej ruchów. Ma również unikalną zdolność do oczyszczania swojej przestrzeni roboczej.
Wadą RF Grasp jest konieczność oznakowania przedmiotów znacznikiem RF. Nie jest to jednak dziś dużą barierą. Według MIT News, w krajach takich jak Japonia istnieje już tendencja do montowania tagów umożliwiających śledzenie RF w produktach przygotowanych z myślą o rynku detalicznym. Innymi słowy, technologia z której może korzystać RF Grasp już jest stosowana, teraz wystarczy ją tylko wykorzystać.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube