foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666


Lenovo X1 Presenter Mouse

Niewiele grubsza od etui na karty kredytowe (mało kto już chyba nosi zwykłe portfele) zmieści się do każdej kieszeni.

Więcej

Philips 439P9H

Bardzo często osoby pracujące dziś w biurach korzystają nie z jednego, a dwóch a czasami nawet trzech monitorów.

Więcej

Acer Swift 5

Nie każdy użytkownik komputera jest graczem lub grafikiem wymagającym dużych mocy obliczeniowych

Więcej

Liocat HP785C

Słuchawki, mysz i klawiatura to podstawowe akcesoria, z których korzystają gracze.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nowy rekord w liczbie dronów na niebie

Pokazy dronów szybko stają się narzędziem, które ma zwrócić uwagę ludzi. Ułatwia to rozwój technologii oraz zaawansowanych algorytmów, które są w stanie zarządzać lotem już nie kilku czy kilkuset dronów, ale kilku tysięcy. 29 marca w Szanghaju padł kolejny rekord Guinnessa w ilości bezzałogowych statków powietrznych współpracujących ze sobą.

Właścicielem nowego rekordu jest Hyundai, który przy pomocy dronów chciał uczcić wprowadzenie do Chin swojej nowej marki – Genesis. W tym celu na niebie 3.281 dronów utworzyło logo, które było widoczne ze sporej odległości.
W ten sposób producent samochodów zdetronizował dotychczasowego posiadacza rekordu, czyli Shenzhen Damoda Intelligent Control Technology. Firma ta, we wrześniu 2020 roku wzbiła w powietrze 3.051 dronów, bijąc ówczesny rekord należący do Rosjan, którzy kilka dni wcześniej wznieśli w górę 2.200 dronów.
Tego typu wydarzenia są bardzo złożone i skomplikowane. Odpowiednie oprogramowanie zarządzające flotą pojazdów bezzałogowych zarządza ich choreografią ustawiając drony w odpowiednim położeniu, tak by jako grupa tworzyły określone kształty. Przy okazji dbając oczywiście by nie było kolizji.
Oczywiście tego typu działania są zwykłą reklamą, która pokazuje jednak, jakie są możliwości współpracy roju dronów. Niedługo pewnie znajdzie się kolejna firma, która pobije tego roczny rekord. Te działania są pokojowe, ale wyobraźcie sobie, co mógłby zrobić taki rój bojowych latających pojazdów bezzałogowych.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube