foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666


Lenovo X1 Presenter Mouse

Niewiele grubsza od etui na karty kredytowe (mało kto już chyba nosi zwykłe portfele) zmieści się do każdej kieszeni.

Więcej

Philips 439P9H

Bardzo często osoby pracujące dziś w biurach korzystają nie z jednego, a dwóch a czasami nawet trzech monitorów.

Więcej

Acer Swift 5

Nie każdy użytkownik komputera jest graczem lub grafikiem wymagającym dużych mocy obliczeniowych

Więcej

Liocat HP785C

Słuchawki, mysz i klawiatura to podstawowe akcesoria, z których korzystają gracze.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Lenovo dostarcza rozwiązania od brzegu sieci po chmurę z procesorami AMD EPYC™ 7003

Dział Lenovo Data Center Group (DCG) zaprezentował nowe innowacyjne serwery ThinkSystem i rozwiązania infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI) ThinkAgile do przetwarzania danych od brzegu sieci po chmurę. Te nowe i udoskonalone rozwiązania do chmur hybrydowych umożliwiają podmiotom o każdej wielkości zmodernizowanie i lepsze zabezpieczenie infrastruktury IT, a także szybsze uzyskiwanie wniosków z danych dzięki nowym procesorom AMD EPYC™ 7003 Series. Rozwiązania te są zoptymalizowane pod kątem wymagających obciążeń związanych z przetwarzaniem danych w chmurze, takich jak VDI, bazy danych, analityka, sztuczna inteligencja itp. Mają wbudowane funkcje zabezpieczeń chroniące integralność danych oraz oprogramowania firmware.

Firmy oraz instytucje przyspieszają transformację infrastruktury IT i inwestują więcej w elastyczniejsze rozwiązania od brzegu sieci po chmurę” — mówi Kamran Amini, wiceprezes i dyrektor generalny ds. serwerów, pamięci masowej i SDI w Lenovo Data Center Group. „Klienci współpracujący z Lenovo i naszymi zespołami konsultantów mogą korzystać z najnowszych technologii modernizujących IT, a także szybciej uzyskiwać wnioski z danych dzięki nowym, osiągającym maksymalną wydajność serwerom ThinkSystem oraz rozwiązaniom ThinkAgile z procesorami AMD EPYC™ 7003”.

Dostawca usług chmurowych Hetzner Online GmbH oferuje klientom znakomitą wydajność i opłacalność
Hetzner Online GmbH, jeden z największych dostawców usług chmurowych w Europie, zdecydował się ostatnio na rozbudowę swojej infrastruktury chmurowej z wykorzystaniem serwerów Lenovo ThinkSystem SR635 i SR645 z procesorami AMD EPYC™. Serwery ThinkSystem zwiększyły wydajność usług Hetzner Online o nawet 100% z zachowaniem tego samego poziomu kosztów energii. W porównaniu z procesorami innych dostawców w tym centrum danych koszty energii zmniejszyły się o 35–50%.

Partnerska współpraca z Lenovo i AMD umożliwia nam budowę dostosowywanych serwerów, które zaspokajają wymagania klientów — otrzymują oni wysokowydajne i energooszczędne usługi chmurowe po przystępnych cenach” — mówi Markus Schade, dyrektor ds. usług w chmurze w Hetzner Online GmbH. „Nasze systemy z procesorami AMD cieszą się dużym zapotrzebowaniem, ponieważ klienci chcą korzystać ze zwiększonej wydajności procesorów. Szczególnie dotyczy to klientów używających serwerów do wirtualizacji, sztucznej inteligencji i pamięci masowej do big data. Ze względu na korzystny współczynnik wydajności do ceny procesory AMD EPYC™ idealnie zaspokajają nasze potrzeby”.

Uniwersytet Florydzki zapewnia naukowcom innowacyjne architektury IT
Z serwerów Lenovo ThinkSystem korzysta też Uniwersytet Florydzki, nasycając swoje środowisko superkomputera HiPerGator 3.0 procesorami AMD EPYC™. Superkomputer HiPerGator obsługuje ponad 3000 użytkowników z 400 grup badawczych. Korzystają oni z 1400 aplikacji z dziedzin takich jak sekwencjonowanie genów, inżynieryjne projekty i badania, a także fizyka, badania materiałowe, nauki społeczne, przetwarzanie języka naturalnego i innych.

Zespół Lenovo wykazał się bardzo dużą wiedzą oraz gotowością do zaspokojenia naszych potrzeb biznesowych i wymagań. Nasi badacze muszą dysponować najnowocześniejszymi technologiami. Serwery Lenovo ThinkSystem z procesorami AMD mają więcej pamięci RAM na rdzeń, co jest konieczne do obsługi aplikacji przetwarzających duże ilości danych i wymagających więcej pamięci” — powiedział dr Erik Deumens, dyrektor ds. badawczej infrastruktury IT na Uniwersytecie Florydzkim.

Serwery Lenovo ThinkSystem biją rekordy wydajności i ekonomiczności
Aby pomóc klientom w maksymalnym wykorzystaniu inwestycji w IT, Lenovo poszerza ofertę serwerów ThinkSystem o nowe, dwugniazdowe Lenovo ThinkSystem SR645 i SR665 oraz nowe jednogniazdowe serwery Lenovo ThinkSystem SR635 i SR655 z procesorami AMD EPYC™ 7003 Series. Urządzenia te potrafią wykorzystać zwiększoną o około 25% wydajność procesorów AMD EPYC 7003 w porównaniu z poprzednią generacją w kategorii 16-rdzeniowej2*. Przodująca w branży niezawodność serwerów Lenovo oraz ulepszenia wydajności to idealne połączenie dla klientów, budujących infrastrukturę od brzegu sieci po chmurę.

Nowe platformy sprawdzają się w takich dziedzinach, jak badania i rozwój, usługi finansowe, handel detaliczny oraz produkcja przemysłowa, oferując większą moc obliczeniową do uzyskiwania wiedzy z danych”
• Firmy i instytucje używające systemów z akceleratorami oraz kartami graficznymi mogą się spodziewać nawet 25-procentowego wzrostu wydajności systemu i większej gęstości infrastruktury VDI dzięki najbardziej cenionym na rynku 16-rdzeniowym procesorom AMD EPYC 7003 w porównaniu z poprzednią generacją.
• Firmy intensywnie wykorzystujące moc obliczeniową do takich zastosowań jak HPC i AI mogą uzyskać nawet o 15% lepsze wyniki obliczeń (na liczbach zmiennoprzecinkowych) przy użyciu najwyższej klasy procesorów AMD EPYC 7003 w porównaniu z poprzednią generacją3.
• Klienci używający aplikacji badawczych lub inżynieryjnych mogą liczyć na nawet 15-procentowy skok wydajności dzięki procesorom AMD EPYC 7003 z 48–64 rdzeniami, co skróci czas uzyskiwania wyników podczas prac nad przezwyciężaniem największych wyzwań dla ludzkości.
• Dwugniazdowe serwery ThinkSystem SR645 i SR665 z procesorami AMD trzeciej generacji będą dostępne w tym miesiącu. Jednogniazdowe serwery ThinkSystem SR635 i SR655 trafią na rynek w czerwcu.

Procesory EPYC™ 7003 Series po raz kolejny podnoszą poprzeczkę w dziedzinie wydajności potrzebnej do szybszego uzyskiwania wyników” — mówi Ram Peddibhotla, wiceprezes korporacyjny zarządzający produktem EPYC w AMD.

Nowe rozwiązania HCI ThinkAgile z oprogramowaniem VMware i Nutanix
Lenovo wprowadza nowe hiperkonwergentne platformy ThinkAgile VX Series z procesorami AMD EPYC™ trzeciej generacji. Rozwiązania te są ściśle zintegrowane z oprogramowaniem VMware vSAN i oferują prostotę typową dla chmur publicznych w środowiskach chmur prywatnych i hybrydowych:
• ThinkAgile VX3575-G: rozwiązanie do obciążeń wymagających dużej mocy obliczeniowej, takich jak VDI i AI, z możliwością obsługi do ośmiu kart graficznych NVIDIA.
• ThinkAgile VX5575: rozwiązanie o wysokości 2U z pamięcią masową o wysokiej gęstości do aplikacji szybko działających i wymagających dużej pojemności, takich jak zarządzanie pocztą e mail i analityka.
• ThinkAgile VX7575 i ThinkAgile VX7576: zoptymalizowane rozwiązanie o wysokości 2U do obciążeń wymagających wysokiej wydajności, takich jak analityka i bazy danych.
• Rozwiązania Lenovo ThinkAgile VX z procesorami AMD trzeciej generacji będą dostępne od drugiego kwartału 2021 roku.
Ponadto Lenovo aktualizuje rozwiązania HCI z serii ThinkAgile HX z oprogramowaniem Nutanix w celu wykorzystania zalet procesorów AMD EPYC™ trzeciej generacji. ThinkAgile HX3375 i ThinkAgile HX3376 upraszczają zadania operacyjne, zwiększają gęstość obciążeń, wzmacniają zabezpieczenia danych oraz płynnie spajają różne chmury, oferując prawdziwie hybrydową architekturę. Klienci mogą korzystać z większej wydajności w obsłudze obciążeń desktopów wirtualnych. Rozwiązania ThinkAgile HX z procesorami AMD trzeciej generacji będą dostępne od trzeciego kwartału 2021 roku.

Wszechstronne podejście do bezpieczeństwa
Rozwiązania z oferty Lenovo ThinkSystem i ThinkAgile obejmują zabezpieczenia klasy korporacyjnej oparte na standardach Lenovo ThinkShield. Lenovo ThinkShield to wszechstronne podejście do kompleksowego zwiększania bezpieczeństwa wszystkich produktów, w tym w łańcuchu dostaw i podczas procesów produkcyjnych. Daje to klientom pewność solidnych podstaw bezpieczeństwa danych. Lenovo zwiększa możliwości zabezpieczeń ThinkShield za pomocą wprowadzenia poniższych rozwiązań:
• nowy, zgodny ze standardem NIST SP800-193 sprzęt z zabezpieczeniami Platform Firmware Resiliency (PFR) i Root of Trust (RoT) zapewniający zasadniczą ochronę podsystemu platformy przed cyberatakami oraz nieautoryzowanymi aktualizacjami i uszkodzeniem oprogramowania firmware;
• rozproszone testy procesora zabezpieczeń zweryfikowane przez czołowe firmy zewnętrzne z branży bezpieczeństwa — dostępne do wglądu dla klientów i oferujące niezrównaną transparentność oraz poczucie pewności.

1 Lenovo ma dwa razy więcej rekordów świata w testach porównawczych serwerów ThinkSystem z procesorami AMD EPYC drugiej generacji niż HPE i Dell łącznie z danych na 23 lutego 2021 r.
2 MLN-059: Serwery dwuprocesorowe z EPYC 7313 i 7343 CPU osiągnęły szacowane wyniki SPECrate®2017_int_base odpowiednio 287 i 295, czyli do 25% wyższe od najwyższych opublikowanych wyników serwerów z dwoma procesorami EPYC 7282 i 7302 — odpowiednio 215 i 246 z danych na 20.02.2021. Publikowane wyniki producentów OEM dotyczące procesorów EPYC 3. generacji mogą się różnić. SPEC®, SPECrate® i SPEC CPU® są zarejestrowanymi znakami towarowymi Standard Performance Evaluation Corporation. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.spec.org. * Nie obejmuje części dotyczących wysokiej częstotliwości.

3 MLN-060: Serwery dwuprocesorowe z EPYC 7643 i 7763 CPU osiągnęły szacowane wyniki SPECrate®2017_fp_base odpowiednio 510 i 614,7, czyli do 15% wyższe od najwyższych opublikowanych wyników serwerów z dwoma procesorami EPYC 7552 i 7662 — odpowiednio 435 i 546 z danych na 20.02.2021. Publikowane wyniki SPECrate®2017_int_base producentów OEM dotyczące procesorów EPYC 3. generacji z 20.02.2021 r. mogą się różnić. SPEC®, SPECrate® i SPEC CPU® są zarejestrowanymi znakami towarowymi Standard Performance Evaluation Corporation. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.spec.org.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube