foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666


Lenovo X1 Presenter Mouse

Niewiele grubsza od etui na karty kredytowe (mało kto już chyba nosi zwykłe portfele) zmieści się do każdej kieszeni.

Więcej

Philips 439P9H

Bardzo często osoby pracujące dziś w biurach korzystają nie z jednego, a dwóch a czasami nawet trzech monitorów.

Więcej

Acer Swift 5

Nie każdy użytkownik komputera jest graczem lub grafikiem wymagającym dużych mocy obliczeniowych

Więcej

Liocat HP785C

Słuchawki, mysz i klawiatura to podstawowe akcesoria, z których korzystają gracze.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Najbardziej szczegółowe zdjęcie czarnej dziury

Czarne dziury to najmniej poznane obiekty kosmiczne, które fascynują a jednocześnie straszą. W ciągu wielu lat gdy ludzkość badała kosmos, otwory wsysające wszystko co znajduje się wokół nich fascynowały a jednocześnie straszyły. Naukowcy potrzebowali wielu lat, by uchwycić pierwszy, prawdziwy obraz czarnej dziury.

Zdjęcie, które możecie zobaczyć powyżej opublikowali naukowcy z Event Horizon Telescope. Jest to migawka otworu w galaktyce oznaczona symbolem Messier 87, która pokazuje czarna dziurę po raz pierwszy w spolaryzowanym świetle, w którym pola magnetyczne przedstawiono w postaci linii na samym skraju zjawiska.
Nowe wizualizacje sugerują, że pola te są wystarczająco silne, by zapewnić odporność na silnie namagnesowany gaz znajdujący się na horyzoncie zdarzeń, dzięki czemu niektóre gazy mogą uciec z grawitacji generowane przez otwór. Gaz musi prześlizgnąć się przez te pola, aby wpaść do dziury - Powiedział Jason Dexter z University of Colorado.
Zebrane dane pozwalają naukowcom wysnuć wnioski, że czarna dziura jest stosunkowo skromnym „zjadaczem”. W ciągu roku pochłania "tylko" tysięczną masy Słońca.
Specjaliści liczą na to, że w przyszłości uda się zaobserwować znacznie więcej. Podczas gdy dzisiejsze połączenie teleskopów EHT na całym świecie jest ograniczone, przyszła wersja powinna być wystarczająco zdolna do tworzenia pełnowymiarowych filmów pokazujących aktywność magnetyczną. Być może uda się zobaczyć, w jaki sposób pola magnetyczne wydobywają energię z czarnej dziury i w końcu najbardziej zagadkowe obiekty w kosmosie przestaną być tak zagadkowe.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube