foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666


Lenovo X1 Presenter Mouse

Niewiele grubsza od etui na karty kredytowe (mało kto już chyba nosi zwykłe portfele) zmieści się do każdej kieszeni.

Więcej

Philips 439P9H

Bardzo często osoby pracujące dziś w biurach korzystają nie z jednego, a dwóch a czasami nawet trzech monitorów.

Więcej

Acer Swift 5

Nie każdy użytkownik komputera jest graczem lub grafikiem wymagającym dużych mocy obliczeniowych

Więcej

Liocat HP785C

Słuchawki, mysz i klawiatura to podstawowe akcesoria, z których korzystają gracze.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Hamster Ball

Specjaliści analizujący potrzeby przyszłych kolonii kosmicznych wiedzą, że ich mieszkańcy będą musieli sięgać po zasoby ukryte pod powierzchnią Księżyca, Marsa i innych miejsc, gdzie powstaną ludzkie osady. Dlatego też uruchomiono m.in. projekt DEADALUS (Descent And Exploration in Deep Autonomy of Lunar Underground Structures), rozwijający robota "Hamster Ball” , który został zbudowany w celu badania księżycowych jaskiń.

Robot został zaprojektowany w postaci 45 centymetrowej kuli, która puszczona wolno, używając kombinacji kamer stroboskopowych i LiDAR-u zmapuje podziemne przestrzenie. Jeśli oglądaliście Prometeusza z 2012 roku możecie pamiętać roboty, które mapowały tunele i jaskinie eksplorowane przez badaczy. Hamster Ball różni się od filmowej wizji tym, że nie lata a toczy się. Wbudowane w nim dozymetry i czujniki temperatury oceniają jak wrogie (lub przyjazne) dla ludzkiego życia są badane podziemne jaskinie. Z kolei wysuwane ramiona mogą pobrać próbki skał ale i usunąć przeszkody.
DAEDALUS jest jedną z koncepcji eksploracji jaskiń, które rozważa ESA i nie ma gwarancji, że dotrze on na powierzchnię Księżyca. Niemniej może to być przydatne narzędzie, jeśli koncepcja stanie się rzeczywistością. Naukowcy przy pomocy Hamster Ball mogą znaleźć materiał, którego do tej pory nie brali pod uwagę analizując skład Księżyca. Z kolei odkryte jaskinie mogą być odpowiednie dla osiedli księżycowych, ponieważ mogą chronić przed mikrometeorytami, promieniowaniem i ekstremalnymi temperaturami. Dzięki temu koloniści mogą nie potrzebować skomplikowanych budowli, które byłyby niezbędne na powierzchni.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube