foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666


Trust Primo Ultra-thin Powerbank

Power bank wielkości smartfona o pojemności pozwalającej naładować telefon kilka razy.

Więcej

Genesis Helium 100BT RGB

Kiedyś wystarczyło, by głośniki grały głośno, potem by dobrze brzmiały, a dziś mają jeszcze dobrze się prezentować.

Więcej

Acer ConceptD 3 Ezel

ConceptD 3 przyzwyczaił mnie już do białej obudowy i sporej wagi. Ale ten model ma coś, co szybko rzuca się w oczy

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Tetra!

Wielu użytkowników komputerów chce widzieć na swoim biurku akcesoria komponujące się ze sobą wyglądem i kolorem.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

System projektujący i budujący drony i roboty

Naukowcy z Laboratorium Informatyki i Sztucznej Inteligencji MIT(CSAIL)stworzyli system, który może samodzielnie budować w pełni funkcjonalne drony, roboty i inne urządzenia elektroniczne. Jak sama nazwa wskazuje, LaserFactory jest zbudowana wokół wycinarki laserowej, którą obsługuje pakiet oprogramowania do projektowania urządzeń i maszyn, który nie tylko pomaga je konstruować, ale i ożywia je.

Użytkownicy mogą zaprojektować urządzenie korzystając z biblioteki komponentów, dodać ślady obwodów (tj. linie elektryczne na płytce drukowanej) i wprowadzać pewne poprawki przy pomocy edytora 2D. Po zatwierdzeniu projektu oprogramowanie wysyła wskazówki do LaserFactory. Urządzenie zaprojektowane przez specjalistów z MIT nie tylko wycina kształty przy pomocy lasera, ale też drukuje obwody i układa na płytce komponenty. Jak możecie zobaczyć na załączonym filmie prezentującym system, zaprojektowany i wykonany przez system dron jest w stanie wystartować zaraz po tym, jak opuści LaserFactory.
MIT wskazuje na szeroki zakres możliwych zastosowań swojego rozwiązania. Przede wszystkim w szybkim czasie można szybko zbudować dużą liczbę dronów do operacji poszukiwawczo-ratowniczych lub dostaw. Projektanci i producenci mogą też używać go do szybkiego prototypowania produktów elektronicznych, takich jak np. urządzenia do noszenia.
Naukowcy planują udoskonalić LaserFactory poprzez poprawę jakości i wierności projektowanych obwodów, tak aby system mógł budować bardziej złożone urządzenia. Zespół planuje również przyjrzeć się możliwościom rozszerzenia LaserFactory, aby stworzyć więcej trójwymiarowych kształtów, być może przy pomocy drukarki 3D.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube