foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666


Trust Primo Ultra-thin Powerbank

Power bank wielkości smartfona o pojemności pozwalającej naładować telefon kilka razy.

Więcej

Genesis Helium 100BT RGB

Kiedyś wystarczyło, by głośniki grały głośno, potem by dobrze brzmiały, a dziś mają jeszcze dobrze się prezentować.

Więcej

Acer ConceptD 3 Ezel

ConceptD 3 przyzwyczaił mnie już do białej obudowy i sporej wagi. Ale ten model ma coś, co szybko rzuca się w oczy

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Tetra!

Wielu użytkowników komputerów chce widzieć na swoim biurku akcesoria komponujące się ze sobą wyglądem i kolorem.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Robot zaprojektowany przez system

Wszyscy wiemy, że przyszłość to roboty i sztuczna inteligencja. Wiele firm i wielu naukowców pracuje nad rozwojem tych dwóch dziedzin. Ostatnio naukowcy MIT opracowali rozwiązanie, w którym komputer zaprojektował pojazd w oparciu o dostępne części i teren, po jakim ma się on poruszać.

System, który samodzielnie projektuje roboty nazwano RoboGrammar. Jeśli napełnimy go wiedzą, do jakiego terenu potrzebujemy robota i jakie części mamy do dyspozycji, w odpowiedzi wypluje nam projekt mechanizmu, który będzie mógł pokonywać terenowe przeszkody. Co ciekawe, pomimo różnych terenów i przeszkód, projektowane roboty mają bardzo podobne kształty.
Bardzo często roboty są projektowane na wzór ludzi lub zwierząt. Wystarczy tu wspomnieć o konstrukcjach Boston Dynamics. Są też modele poruszające się na gąsienicach, które pozwalają pokonać trudny teren. Niekoniecznie jednak, takie konwencjonalne rodzaje napędu zapewnią możliwość przemieszczania się w każdym miejscu i w każdych warunkach. Dlatego jedyne ograniczenie RoboGrammar, które w systemie umieścili jego twórcy są praktyczne ograniczenia wynikające z dostępnych „surowców”. W efekcie, w trakcie jednej z symulacji dla terenu z dużą ilością korytarzy, najlepszy projekt wyglądał jak krokodyl. Oczywiście naukowcy po wykonaniu robota wg. opracowanego przez system projektu testują go w odpowiedniej symulacji terenu, by sprawdzić jak on się sprawdza.
Pomimo dużego stopnia zaawansowania system nie jest jeszcze gotowy do samodzielnej pracy, bez udziału człowieka. Ale jest to pierwszy krok do tego, by powstały systemy automatycznie projektujące konstrukcje najlepiej dostosowane do określonych warunków. A docelowo… do samoprojektujących się zautomatyzowanych fabryk.
I Matrix stanie się rzeczywistością..

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube