Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google Glass w służbie straży pożarnej

Aplikacje na Google Glass to przede wszystkim domena firm developerskich, które się w tym specjalizują. Nie odstraszyło to jednak Patricka Jacksona, strażaka który postanowił wykorzystać okulary w swojej codziennej pracy.

Programista amator stworzył aplikację, która pozwala na szkiełkach podejrzeć zgłoszenia alarmów i wskazać ich położenie na Google Maps. Dodatkowo aplikacja wskaże położenie najbliższych hydrantów, do których strażacy mogą się podłączyć ze swoimi wężami. Obecnie pracuje nad nowymi funkcjami programu – chce udostępniać w okularach plany pięter budynków oraz inne informacje dotyczące budynków, w których prowadzona jest akcja ratunkowa. W kolejnym kroku Jackson chce udostępnić schematy i instrukcje ratunkowe oraz streaming wideo z przeprowadzanych akcji.
Przygotowanie aplikacji było możliwe dzięki narzędziom developerskim, które Google udostępniło. Zostaje tylko pogratulować pomysłu i umiejętności.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube