ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Chińczycy stworzyli własny system operacyjny

To, że Chińczycy potrafią wszystko wie chyba każdy. Dajcie im cokolwiek, a w szybkim czasie pokażą Wam wierną kopię tego czegoś. Co nie znaczy, że nie tworzą nic własnego. Przykładem takiego podejścia jest Chiński System Operacyjny (COS – China Operating System), który ma konkurować z Windowsem i Androidem.

Celem powstania tego systemu jest zapewnienie bezpieczeństwa – systemy Windows i Android są bowiem postrzegane (i całkiem słusznie) jako systemy dziurawe, narażone na ataki cyberprzestępców i … amerykańskich agencji wywiadowczych.
Chiński system operacyjny ma przed sobą trudne zadanie. Obecne na rynku systemy nie łatwo oddadzą rynek, zwłaszcza, że zdecydowana większość Chińczyków posiada smartfony, tablety i pecety pracujące pod kontrolą systemów Google i Microsoftu. Nie każdy przekona się do zmiany systemu, tylko ze względu na bezpieczeństwo. Producenci systemu zamierzają przekonać do swojego rozwiązania rodzimych producentów, którzy zaczną produkować urządzenia zgodne z COS. Pomocą może tutaj być rząd chiński, który finansuje chińską Akademię Nauk, z którą ściśle współpracuje firma tworząca COS.
O możliwościach systemu nie wiele na razie wiadomo. Przedstawiciel firmy ujawnił, że wspiera on HTML5 i Jave oraz pozwala na uruchomienie ok. 100 tysięcy aplikacji. Nie jest to mało, ale … pytanie co to za aplikacje. System ma też jeden, bardzo duży plus. Jeśli autorom uda się przekonać rodaków do jego stosowania, szybko zdobędą olbrzymią rzeszę użytkownikó1).

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube