ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

CES 2014: Mysz sterowana wzrokiem

Pomimo tego, że targi CES już się skończyły, w sieci pojawiają się jeszcze informacje o tym, co zwiedzający mogli obejrzeć. Jednym z ciekawszych urządzeń była mysz sterowana myślą.

Idea działania myszki jest rejestracja fal mózgowych przez specjalne czujniki EEG, które umieszczone są na opasce noszonej na głowie. Odbierane przez czujniki sygnały są przesyłane do specjalnych przekaźników, które sterują kursorem na ekranie komputera. Pomysł nie jest nowy, firma InteraXon, która prezentowała na CES 2014 swój produkt, już w ubiegłym roku. Obecna wersja Muse –tak nazywa się mysz sterowana myślą – jest bardziej dopracowana. Metalowe czujniki zamieniono na przyjemniejsze w dotyku z przewodzącego tuszu. Dodano elastyczne, gumowe poduszki ,które poprawiły komfort noszenia opaski. Oczywiście do poprawnego działania myszki wymagane jest odpowiednie oprogramowanie, które jest dostępne dla iOS i Androida. Komunikacja pomiedzy opaską a myszką odbywa się poprzez Bluetooth.
Dobra wiadomość jest taka, że prezentowany produkt jest już wersją komercyjną, gotową do wprowadzenia na rynek. Muse można już zamawiać w cenie 270 dolarów w przedsprzedaży.
Praktyczne działanie tego gadżetu możecie zobaczyć na poniższym fimie.
Przygotowana przez InteraXon aplikacja, wymaga na początku kalibracji. Podczas tej fazy sprawdzane jest czy opaska jest dobrze nałożona i czy wszystkie czujniki poprawnie rejestrują fale mózgowe. Przygotowano również odpowiednie SDK, które pozwoli developerom na implementowanie tego rozwiązania w swoich aplikacjach.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube