Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Hiriko - elektryczne autko do składania

hirikoKiedyś ludzie składali rowery. Biegali, szukali, kupowali ramę, łańcuch, opony, dętki ... A potem siadali na swoim własnym rowerze i pedałowali w siną dal chwalić się przed kumplami. Dziś zamienimy rower na samochód. I do tego elektryczny. Ekologicznie - z duchem dzisiejszego świata, no i nie trzeba pedałować.

Hiriko, tak nazywa się pojazd (wcale nie japoński), który stworzyli Amerykanie we współpracy z Hiszpanami (mam nadzieję, że Baskowie bo to u nich powstała ta konstrukcja, nie obrażą się za nazwanie ich Hiszpanami) dedykując go wszystkim mieszczuchom. Sama nazwa to wskazuje, bo w języku basków Hiriko to "miejski". Dlatego jest mały, nie za szybki, zwrotny i niestety nie tani. Ale o cenie za chwilę.

hiriko2

Mały pojazd to mały silnik. Hiriko napędza maszyna o mocy 20KM. Naszego malucha napędzał silnik tylko trochę mocniejszy: 23 - 25 KM w zależności od wersji. W każdym razie maluch mógł rozwinąć większą prędkość nawet 100 km/h, tyle że pojęcie komfortu jazdy tam nie istniało. Hiriko potrafi osiągnąć 50 km/h, na pewno jednak zapewnia większy komfort w swojej kabinie. No i nie musimy się martwić, że przekroczymy ograniczenia prędkości. Dla mnie bomba. Kolejnym plusem tego pojazdu jest energia elektryczna, która napędza silnik. Oczywiście pod warunkiem, ze pochodzi ona z ekologicznego źródła. W każdym razie akumulator pozwoli nam przejechać ok. 120 km. jak na warunki miejskie w zupełności wystarczy,

 hiriko3

hiriko4

hiriko7

Novum tego pojazdu tkwi w jego kołach. Otóż każde z nich wyposażone jest w niezależny silnik oraz systemy zawieszenia i sterowania. Pozwala to na wciśnięcie się tam, gdzie normalne samochody nie mogą zaparkować. Spróbujcie zaparkować na powierzchni 1.5 m.kw. to się przekonacie.

Samochód od przyszłego roku ma pojawić się na ulicach wielu miast europejskich. Nadszedł w końcu czas na cenę. 12.5 tysiąca euro. Niestety, ekologia kosztuje. Najmniejsze autko na świecie, Tata Nano kosztuje poniżej 3 tysięcy dolarów. Może poruszać się z prędkością do 70 km/h. Ale zanieczyszcza środowisko. Biorąc jednak pod uwagę cenę całości - samochodu, paliwa, energii elektrycznej ... wiem co bym wybrał. 

hiriko6

 

 

Komentarze zostały wyłączone

Podobne artykuły

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube