Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

CES 2014: Skaner 3D dla iPada

Od kilku dni prezentuję Wam najciekawsze gadżety, które „wypatrzyłem” na targach CES 2014 odbywających się w Las Vegas. Dziś trochę informacji o rozwiązaniach 3D. Informowałem już o drukarkach 3D, które można wykorzystać w kuchni, a teraz kilka słów na temat skanera 3D, który może współpracować z iPadem.

O pracach nad trójwymiarowym skanerem mówiło się od jakiegoś czasu. I oczywiście pojawiły się już takie urządzenia na rynku, tu dodam, że w rozwiązaniach przemysłowych takie skanery są już wykorzystywane od kilku lat – mają odpowiednio duży rozmiar i oczywiście odpowiednią cenę. Dopiero teraz jednak, podczas CES 2014 zaprezentowano prototyp iSense, skanera dedykowanego tabletom z logo nadgryzionego jabłka. Zgodnie z założeniami, skaner ma umożliwić takie zwymiarowanie i sfotografowanie przedmiotu, by można było go wizualizować na tablecie (lub innym komputerze), a nawet stworzyć odpowiedni projekt dla drukarki 3D.

iSense-3D-scanner-1To co przygotowano dla iPada to nakładka wyposażona w kamerę i czujnik osadzone w metalowej obudowie nakładanej na tablet. Komunikacja z tabletem odbywa się przewodem za pomocą interfejsu Lightning.
Jak już napisałem skaner jest jeszcze w fazie projektowania, minie więc trochę czasu zanim prototyp zamieni się w wersję konsumencką.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube