Acer Aspire VX 15

Notebook dla graczy w przystępnej cenie

Więcej...

D-LINK DIR-895L/R AC5300

3-zakresowy router z futurstycznym wyglądem

Więcej...

ADATA SSD SD700

Kieszonkowy dysk SSD

Więcej...

AOC I2781FH

27-calowy monitor dla każdego

Więcej...

TP-LINK AV2000

2-gigabitowe adaptery sieciowe

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

CES 2014: Skaner 3D dla iPada

Od kilku dni prezentuję Wam najciekawsze gadżety, które „wypatrzyłem” na targach CES 2014 odbywających się w Las Vegas. Dziś trochę informacji o rozwiązaniach 3D. Informowałem już o drukarkach 3D, które można wykorzystać w kuchni, a teraz kilka słów na temat skanera 3D, który może współpracować z iPadem.

O pracach nad trójwymiarowym skanerem mówiło się od jakiegoś czasu. I oczywiście pojawiły się już takie urządzenia na rynku, tu dodam, że w rozwiązaniach przemysłowych takie skanery są już wykorzystywane od kilku lat – mają odpowiednio duży rozmiar i oczywiście odpowiednią cenę. Dopiero teraz jednak, podczas CES 2014 zaprezentowano prototyp iSense, skanera dedykowanego tabletom z logo nadgryzionego jabłka. Zgodnie z założeniami, skaner ma umożliwić takie zwymiarowanie i sfotografowanie przedmiotu, by można było go wizualizować na tablecie (lub innym komputerze), a nawet stworzyć odpowiedni projekt dla drukarki 3D.

iSense-3D-scanner-1To co przygotowano dla iPada to nakładka wyposażona w kamerę i czujnik osadzone w metalowej obudowie nakładanej na tablet. Komunikacja z tabletem odbywa się przewodem za pomocą interfejsu Lightning.
Jak już napisałem skaner jest jeszcze w fazie projektowania, minie więc trochę czasu zanim prototyp zamieni się w wersję konsumencką.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube