Tracer Torn

Bojowa mysz w natarciu

Więcej...

Lenovo Yoga 920-13IKB Glass

Uniwersalizm pełną gębą

Więcej...

Lioncast LX20

Proste ale dobre słuchawki dla graczy

Więcej...

A4TECH Bloody B180 RGB

Klawiatura z szeroką gamą podświetleń

Więcej...

Sennheiser GSP 500

Sennheiser to również słuchawki dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Wideorejestrator jako świadek

wideorejestrator-samochodowy-goclever-dvr-hdRozwój kamer internetowych i kart pamięci przyczynił się również do rozwoju wideo rejestratorów – urządzeń, które mogą zapisywać naszą drogę. Używają ich piesi, używają rowerzyści i oczywiście używają kierowcy samochodów. Jedni robią to na pamiątkę, inni by chwalić się na YouTubie, a jeszcze inni dla bezpieczeństwa.

Okazuje się, że właściwie zabezpieczone dane z rejestratorów zamontowanych w samochodach mogą być użyte jako dowód w sądzie. Jednym z pierwszych przypadków, gdy wykorzystano takie dane była sprawa prowadzona przez prokuraturę w Zambrowie. Również Unia Europejska zastanawia się nad przygotowaniem odpowiednich przepisów, które wymuszą na producentach samochodów montowanie takich wideo rejestratorów. Do zgromadzonego przez nie materiału miałaby dostęp tylko policja i to jedynie w przypadku rekonstrukcji wypadku. Takie rejestratory miałyby zapisywać to co dzieje się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu. Oprócz tego miałyby być rejestrowane parametry jazdy, a wiec m.in. prędkość.

Wróćmy jednak do Zambrowa. W tamtejszej sprawie prokuratura uznała nagranie z wideo rejestratora za ważny dowód w sprawie wypadku na drodze. Jeden z kierowców uczestniczących w kolizji zarejestrował zdarzenie, w którym zginęły trzy osoby. Według prokuratorów, materiał video zarejestrowany takim urządzeniem może być zabezpieczeniem dla kierowców, także przed sądem.

Biorąc pod uwagę, że wideo rejestratory mogą rejestrować również wstrząsy oddziaływujące na pojazd, ich siłę i kierunek to co zarejestrują może być dobrym materiałem dowodowym.

Tymczasem w USA producenci samochodów już od kilkunastu lat montują takie rejestratory w samochodach. Według raportu The National Institute of Highway Safety z 2006 roku, 64% z przebadanych przez nich pojazdów w Stanach Zjednoczonych było wyposażonych w urządzenia podobne do samolotowych czarnych skrzynek. Z kolei w 2012 roku Senat Stanów Zjednoczonych uchwalił ustawę MAP-21, która nakazuje wyposażenie wszystkich nowych samochodów w rejestratory zdarzeń, począwszy od 2015 roku. Wymagane urządzenia, w przeciwieństwie do europejskiego projektu, nie rejestrują materiału video, jednak zapisują inne ważne parametry jazdy. Dostęp do nagranych materiałów będzie miała przede wszystkim policja. W określonych przypadkach dane będą mogły być udostępnione także ubezpieczycielom. Głównym celem Amerykanów jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, ze szczególnym uwzględnieniem tamtejszych sieci autostrad.

Czy są przeciwnicy takich rozwiązań, czy ich nie ma, jedno jest pewne. Na pewno zwiększą bezpieczeństwo na drogach i ukrócą działania większości piratów. Już dziś w sieci jest wiele filmów, które pokazują kierowców, którzy łamią przepisy. Policja coraz częściej sięga po takie filmy ścigając drogowych przestępców.

Wideo rejestratory można kupić w cenie ok. 100-150 złotych, chociaż można też kupić urządzenia z nawigacją, a właściwie nawigację z wideo rejestratorem w cenie ok. 380 złotych i więcej.

i-goclever-wideorejestrator-samochodowy-hd-dvr-lite

Podobne artykuły

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube