Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

wideorejestrator-samochodowy-goclever-dvr-hdRozwój kamer internetowych i kart pamięci przyczynił się również do rozwoju wideo rejestratorów – urządzeń, które mogą zapisywać naszą drogę. Używają ich piesi, używają rowerzyści i oczywiście używają kierowcy samochodów. Jedni robią to na pamiątkę, inni by chwalić się na YouTubie, a jeszcze inni dla bezpieczeństwa.

Okazuje się, że właściwie zabezpieczone dane z rejestratorów zamontowanych w samochodach mogą być użyte jako dowód w sądzie. Jednym z pierwszych przypadków, gdy wykorzystano takie dane była sprawa prowadzona przez prokuraturę w Zambrowie. Również Unia Europejska zastanawia się nad przygotowaniem odpowiednich przepisów, które wymuszą na producentach samochodów montowanie takich wideo rejestratorów. Do zgromadzonego przez nie materiału miałaby dostęp tylko policja i to jedynie w przypadku rekonstrukcji wypadku. Takie rejestratory miałyby zapisywać to co dzieje się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu. Oprócz tego miałyby być rejestrowane parametry jazdy, a wiec m.in. prędkość.

Wróćmy jednak do Zambrowa. W tamtejszej sprawie prokuratura uznała nagranie z wideo rejestratora za ważny dowód w sprawie wypadku na drodze. Jeden z kierowców uczestniczących w kolizji zarejestrował zdarzenie, w którym zginęły trzy osoby. Według prokuratorów, materiał video zarejestrowany takim urządzeniem może być zabezpieczeniem dla kierowców, także przed sądem.

Biorąc pod uwagę, że wideo rejestratory mogą rejestrować również wstrząsy oddziaływujące na pojazd, ich siłę i kierunek to co zarejestrują może być dobrym materiałem dowodowym.

Tymczasem w USA producenci samochodów już od kilkunastu lat montują takie rejestratory w samochodach. Według raportu The National Institute of Highway Safety z 2006 roku, 64% z przebadanych przez nich pojazdów w Stanach Zjednoczonych było wyposażonych w urządzenia podobne do samolotowych czarnych skrzynek. Z kolei w 2012 roku Senat Stanów Zjednoczonych uchwalił ustawę MAP-21, która nakazuje wyposażenie wszystkich nowych samochodów w rejestratory zdarzeń, począwszy od 2015 roku. Wymagane urządzenia, w przeciwieństwie do europejskiego projektu, nie rejestrują materiału video, jednak zapisują inne ważne parametry jazdy. Dostęp do nagranych materiałów będzie miała przede wszystkim policja. W określonych przypadkach dane będą mogły być udostępnione także ubezpieczycielom. Głównym celem Amerykanów jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, ze szczególnym uwzględnieniem tamtejszych sieci autostrad.

Czy są przeciwnicy takich rozwiązań, czy ich nie ma, jedno jest pewne. Na pewno zwiększą bezpieczeństwo na drogach i ukrócą działania większości piratów. Już dziś w sieci jest wiele filmów, które pokazują kierowców, którzy łamią przepisy. Policja coraz częściej sięga po takie filmy ścigając drogowych przestępców.

Wideo rejestratory można kupić w cenie ok. 100-150 złotych, chociaż można też kupić urządzenia z nawigacją, a właściwie nawigację z wideo rejestratorem w cenie ok. 380 złotych i więcej.

i-goclever-wideorejestrator-samochodowy-hd-dvr-lite

Podobne artykuły

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube